Волонтерська премія
2018 р.
Склад журі Волонтерської премії 2021 року
- Ігор Козловський – український вчений, релігієзнавець, кандидат історичних наук, письменник, громадський діяч;
- Тарас Тополя – український музикант, автор пісень, лідер і вокаліст популярного музичного гурту Antytila / Антитіла, волонтер, засновник благодійного фонду Вільні UA;
- Олеся Ващук – український криміналіст, Доктор юридичних наук, доцент кафедри криміналістики і директор Центру організації освітньої підготовки та інформаційно-аналітичної роботи Національного університету «Одеська юридична академія»;
- Євгенія Смірнова – засновниця громадської організації Small Heart with Art та мережі Шкіл Супергероїв;
- Марія Фрей – генеральна продюсерка регіонального суспільного мовлення України;
- Станіслав Андрійчук – керівник Національної скаутської організації України «Пласт».
Лауреати Волонтерської премії 2021 рік
- Валентина Леонідівна Олефіренко, позивний “Мем” – 72-річна професор з Києва, читає лекції по всьому світі, меценат, одна з перших нагороджена Орденом “Народний Герой України”. З початком війни почала підтримувати добровольців: придбала перший реанімобіль «Госпітальєрам», а згодом передала бійцям 3 позашляховики, тепловізори, біноклі, прилади нічного бачення. Вона влаштовує дітей бійців в табори, допомагає з лікуванням та реабілітацією. “Мем” вела збір та передачу інформації з окупованих територій та брала участь в обміні полоненими, давши шанс на життя багатьом бійцям.
- Кирило Долімбаєв – волонтер, який зміг реалізувати у прифронтовому Маріуполі низку культурних проєктів на базі Храму Святого Петра Могили та Собору Успіння Пресвятої Богородиці. Кирило написав пост у Facebook із закликом зібрати кошти на цей проєкт. Понад 350 меценатів зібрали близько 10 тисяч доларів менш ніж за 3 місяці. Восени при храмі розпочали створювати освітній простір, де в результаті запрацювала Безкоштовна Школа бандури та українського живопису імені Василя Сліпака. Крім того, в освітньому просторі є курси італійської та англійської мов для підлітків, планується додати курси української та німецької мов. Крім мов у культурному центрі при храмі вже можна навчитись технікам української вишивки, писанкарству, іконопису та українського піснеспіву.
- Наталія Івашура – волонтерка, засновниця Благодійного фонду допомоги дітям з аутизмом та розладами мовлення «Квіти життя». Крім того, за ініціативи Наталі було відкрито єдину у Харкові приватну школу для дітей з аутизмом «Спектр». У 2019 р. Наталя відкрила ГО «Особлива майстерня – мистецтво для аутизму», головною статутною метою якої є оволодіння дітьми та підлітками з аутизмом необхідними допрофесійними та професійними навичками, допомога у виборі майбутньої професії та реалізації особистісного, кар’єрного та духовного потенціалу.
- Муміне Салієва – дружина політв’язня Сейрана Салієва, якого в окупованому Криму засудили за сфабрикованою справою до 16 років ув’язнення, самотужки виховує четверо дітей. Вона п’ять років тому створила та координує ініціативу «Кримське дитинство», що взяло під опіку усіх дітей політв’язнів в Криму. Наразі ініціатива опікується більше, ніж 200 дітьми. Більше сотні із них пережили травму брутального арешту, який відбувся у них на очах. Сама Муміне проводить індивідуальні заняття із дітьми, які потребують психологічної допомоги, шукає кошти на медичне лікування, допомагає із соціалізацією підлітків, організовує спільні мистецькі заходи, екскурсії, відпочинкові табори тощо.
- Олена Денисюк – ініціаторка створення громадської організації “Я Вас Чую”, що опікується дітьми з вадами слуху та супутніми діагнозами, а також підтримує батьків. Фахівці організації вчать дітей чути, розмовляти, комунікувати один з одним. Також одним з направлень ГО є безкоштовне навчання спеціалістів з реабілітації дітей із технічними засобами слуху головними педагогами, професорами країни.
- Анастасія Звягінцева – лідерка громадської організації РУХ «ЧИСТІ СЕРЦЯ» та волонтерського руху у допомозі вразливим верствам населення. Об’єднання відстоює соціальні послуги, надає правову допомогу людям, які живуть на вулиці, сиротам, жінкам з місць позбавлення волі, людям похилого віку, ромам, людям з соціальними хворобами, людям з інвалідністю, ВПО та багатодітним матерям. Жінка займається кризовою допомогою колишнім вихованцям інтернатів, жінкам з місць позбавлення волі. За 3 роки вона повернула до соціуму понад 600 людей без постійного житла та надає їм змогу безкоштовно лікуватися, веде постійну боротьбу з органами влади за право рівного ставлення та надання послуг усім громадянам.
- Ярослав Пілунський – відомий український кінооператор, ініціатор та керівник проєкту «Жовтий Автобус», що стартував у березні 2016 року. Мета проєкту – творча освіта та створення практичних умов для інтелектуального і творчого розвитку дітей, насамперед – дітей, яких торкнулась війна – жителів прифронтових міст, переселенців з тимчасово окупованих територій, дітей ветеранів і волонтерів. «Жовтий Автобус» – це всеукраїнська система онлайн-навчання з творчих дисциплін, мобільні майстер-класи, творчі конкурси для участі у проєктах, що реалізуються дітьми спільно з дорослими митцями, створення навчальних програм розвитку творчих здібностей і допомога дітям у створенні творчого продукту та його просуванні до масової аудиторії, робота дитячих творчих центрів, організація дитячих виставок, кінопоказів, фестивалів.
Подякуй волонтеру!
Підтримайте волонтерів, висловивши слова подяки!
Розкажіть проникливу історію подвигів звичайних людей, які у цей непростий для нашої країни час роблять благородні вчинки, примножуючи Добро!