Історія

Волонтерська премія від
ініціативи Євромайдан SOS

Премія була заснована громадською ініціативою Євромайдан SOS в листопаді 2014 року, коли масштабний волонтерський рух в України став визначальною відповіддю на нові виклики, з якими після Революції Гідності зіштовхнулася Україна у боротьбі із російською збройною агресією.

Вручення премії відбувається на урочистій церемонії, що проходить щорічно 30 листопада в місті Києві, у день створення ініціативи Євромайдан SOS як реакції на насильницький розгін мирної студентської демонстрації на Майдані Незалежності. Під час подій Євромайдану волонтери й волонтерки ініціативи працювали в цілодобовому режимі для забезпечення правової та іншої допомоги для переслідуваних учасників протесту по всій Україні. Через руки волонтерів пройшли сотні побитих, заарештованих, підданих катуванням, обвинувачених у сфабрикованих справах, рідних зниклих та загиблих людей. На цей час Євромайдан SOS здійснює документування політичних переслідувань в окупованому Криму та воєнних злочинів на сході України.

30 листопада також можна вважати знаковою датою для переходу Євромайдану на нову фазу. Саме після брутального побиття студентів на Майдані Незалежності вночі 30 листопада 2013 року, десятки, а пізніше сотні і тисячі волонтерів, правозахисників, адвокатів та просто небайдужих людей піднялись на захист цінностей, що придушувались авторитарним режимом Віктора Януковича.

Тому саме в цей день Євромайдан SOS скликає волонтерів з усієї країни, щоб подякувати тим людям, завдяки яким країна вистояла в найтяжчі часи та завдяки яким сьогодні вирішуються невирішувані проблеми.

Процес номінування

Для того, щоб бути номінованим на премію особа має відповідати критеріям висування номінантів.

Критерії висування номінантів:

  • щоденна волонтерська робота або вчинок;
  • відсутність належності до керівних позицій у будь-якій із політичних сил;
  • неоплачуваність діяльності.

Волонтера може номінувати будь-яка людина, яка добре обізнана з його волонтерською діяльністю. Для номінування потрібно заповнити анкету з відомостями про номінанта, отримати згоду від номінанта на використання його даних та відправити заповнену анкету до організаційного комітету Волонтерської премії. Усі історії номінантів, що сформовані на основі анкет, публікуються для громадськості на сторінці громадської ініціативи Євромайдану SOS у соціальній мережі Фейсбук. Лауреатів премії обирає журі.

Добрі слова для усіх без винятку волонтерів в Україні переказав Любомир Гузар:

«Шановні і дорогі волонтери, мій сердечний привіт вам, але ще важливіше — признання і вдячність, не тільки від мене, але від дуже багатьох людей за те, що ви робите. Дехто з вас одержить відзначення за вашу діяльність як приклад та заохоту для багатьох інших, але думаю і я певний, що усі ви без винятку одержите сторицею нагороду від нашого Отця на небі, який краще як ми всі бачить що ви робите, бачить доброту і чистоту вашого серця і вашу щиру любов ближніх».

«Ми живемо у непростий час, тому сьогодні говоримо про магію, яка створена руками звичайних людей. Про диво їх роботи. Про потужний імпульс, який підхоплюють інші. Про волонтерів, які взяли собі за непросте завдання змінити наше суспільство на краще. Про тисячі людей по всій країні та поза її межами, які працюють не заради вдячності. Але кожен із них може впевнено повторити слова одного із переможців «Хоча я сам нічого не можу змінити, але без мене точно нічого не зміниться». — стверджує координатор Євромайдану SOS Олександра Матвійчук.

Церемонія нагородження

Волонтерська Премія Євромайдан SOS 2021

Подякуй волонтеру!

Підтримайте волонтерів, висловивши слова подяки!

Розкажіть проникливу історію подвигів звичайних людей, які у цей непростий для нашої країни час роблять благородні вчинки, примножуючи Добро!